PITy 2015 Program

Tagi

rozliczenie roczne 2015 z uwzględnieniem ulg

rozliczenie pit 2015 krok po kroku

pomniejszenie dochodu o koszt biletów miesięcznych w pity 2015 program

odliczenia od dochodu w program pit 2015

program do rozliczania pit 2015 odlicza przysługujące ulgi

 

druk pit 37 06

 

Rozliczenie roczne 2015 zbliża się wielkimi krokami. Podatnicy, wiedząc, że rozliczenie pit 2015 nadchodzi nieubłaganie, zastanawiają się, co zrobić z formularzami podatkowymi, które są przeważnie zupełnie niezrozumiałe dla przeciętnego podatnika. Jednak tak naprawdę, rozliczanie z fiskusem nie powinno już martwić absolutnie nikogo. Program pit 2015 pomoże wykonać podatnikowi zeznanie podatkowe za 2015 rok. Program do rozliczania pit 2015 jest rewelacyjny pod każdym względem. Jest on ułożony w sposób jasny i przejrzysty. Podatnik, wykonując rozliczenie pit 2015, może być pewien, że jego zeznanie będzie pozbawione jakichkolwiek błędów. Program do rozliczania pit 2015 wykona wszystkie obliczenia, także wyliczy wszystkie ulgi, jakie nalezą się podatnikowi.

 

Program do rozliczania pit 2015 może być również bardzo pomocny w odliczaniu biletów miesięcznych. Niewielu podatników zdaje sobie sprawę, że bilety okresowe również podlegają odliczaniu. Wielu podatników, którzy dojeżdżają do pracy na przykład autobusem lub pociągiem, lub poruszają się komunikacją miejską zastanawia się, czy może traktować koszt nabytego biletu miesięcznego jako koszt uzyskania przychodu i czy można odliczyć go od swojego przychodu. Kosztami uzyskania przychodów z konkretnego źródła są wszystkie koszty, które zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów, oprócz kosztów, które zostały określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Aby taki wydatek mógł zostać zakwalifikowany do kosztu uzyskania przychodu, musi spełnić kilka warunków: po pierwsze, wydatek musiał zostać faktycznie poniesiony. Po drugie, między wydatkiem a przychodem powinien istnieć związek przyczynowo – skutkowy, czyli poniesienie wydatku ma znaczący wpływ na powstanie a także zwiększenie przychodu. Poza tym, wydatek nie może znajdować się w artykule ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, będącym katalogiem wydatków, które można do nich zaliczyć.


Jeżeli więc podatnik korzysta z publicznych środków komunikacji, przy czym jest to jego jedyny sposób, w którym się porusza się, dojeżdżając do pracy, lub wykonując służbowe zadania, bilet miesięczny może stanowić koszt uzyskania przychodu.

 

Jeśli koszty, które pracownik ponosi w ciągu roku, są niższe niż wydatki na dojazdu do zakładu pracy, środkami publicznej komunikacji, czy to transportu autobusowego, kolejowego, promowego, czy też komunikacji miejskiej, rozliczenie pit 2015 powinno zawierać koszty, które mogą zostać przyjęte przez podatnika lub też przez płatnika pracownika, w wysokości wydatków, które faktycznie zostały poniesione. Musi to być udokumentowane tylko i wyłącznie imiennymi biletami okresowymi. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby wydatki, które poniósł podatnik, zostały prawidłowo i poprawnie udokumentowane. Bowiem, jeżeli wydatki nie zostaną dobrze zapisane, przysługują tylko i wyłącznie koszty standardowe. Warto wiedzieć, że rozliczać nie można kosztów, faktycznie poniesionych na dojazd samochodem należącym do podatnika. Jeżeli koszty dojazdu są opłacane przez pracodawcę, wówczas pracownik rozlicza koszty ryczałtem, nie rozlicza kosztów, które zostały faktycznie poniesione. Wyjątkowo, kiedy koszty dojazdu do miejsca pracy pokrywane przez pracodawcę, są dla pracownika przychodem podatkowym.

 

Dzięki pity 2015 program, rozliczenie roczne 2015 będzie dla podatnika o wiele prostsze. Program pit 2015 jest bowiem przygotowany na to, że podatnik, będący w nietypowej sytuacji podatkowej, będzie chciał wykonać bardziej skomplikowane obliczenia. Program do rozliczania pit 2015 poradzi sobie z tym bez żadnego problemu. Naprawdę, wykonując rozliczenie, warto skorzystać z pity 2015 program, gdyż jest to oszczędność zarówno czasu jak i nerwów.