PITy 2015 Program

Tagi

jak wypełniać e-deklaracje w program pity 2015

jak szybko wypełnić edeklaracje 2015

Urzędowe Potwierdzenie Odbioru potwierdzajże że złożono edeklaracje 2015

bezproblemowe rozliczenie z urzędem skarbowym w pit 2015 program

pobieranie UPO przez pit 2015 program

 

druk pit 37 06

 

Ile czasu należy przechowywać urzędowe potwierdzenie odbioru przy składaniu pitów przez pity 2015 program?

 

pity-2015Program pity 2015 to chyba najlepszy sposób, który podatnik może wybrać, wykonujące zeznanie podatkowe. Edeklaracje 2015 wykonane przez pit 2015 program z całą pewnością będą wykonane bezbłędnie. W dzisiejszych czasach, podatnicy odchodzą od tradycyjnego rozliczania się z fiskusem, oznaczającego kilkugodzinne ślęczenie na skomplikowanymi formularzami z długopisem w ręku. Zeznania wykonywane przez Internet mają dużo więcej zalet. Wykonuje się je szybko i sprawnie.

 

Każdy podatnik, rozliczający się przez pit 2015 program powinien wiedzieć, że aby można było uznać, że  jego edeklaracje 2015 zostały faktycznie i skutecznie złożone, to znaczy, że wpłynęły one do urzędu skarbowego, musi otrzymać urzędowe potwierdzenie odbioru. Podatnik, może sam wygenerować takie potwierdzenie, jeżeli wykonuje rozliczenie przez program pity 2015. Urzędowe potwierdzenie odbioru stoi na równi z potwierdzeniem nadania listu poleconego, a  także deklaracji, którą podatnik złożył bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

 

Każdy podatnik musi wiedzieć, że urzędowe potwierdzenie odbioru jak i edeklaracje 2015 powinny być przez podatnika przechowywane, aż do czasu, kiedy ulegną przedawnieniu. Okres przedawnienia wynosi pięć lat, licząc od końca roku, którego dotyczy zeznanie.

 

Jeżeli podatnik wykonuje edeklaracje przez pit 2015 program, nie musi drukować urzędowego potwierdzenie odbioru. Podatnik, jeżeli chce, może go posiadać w formie elektronicznej. Jednak każdy powinien przechowywać urzędowe potwierdzenie odbioru, obojętnie w jakiej formie, czy to na papierze, czy w formie elektronicznej. Takie dokumenty mogą się przydać  w przypadku nieporozumień z urzędem. Przede wszystkim, należy pamiętać, że urzędowe potwierdzenie odbioru to  jedyny dowód, że edeklaracje 2015 zostały złożone w terminie.

 

Podatnik powinien także zrobić kilka kopii urzędowego potwierdzenie odbioru, na wypadek przypadkowego usunięcia plików z potwierdzeniem, czy kradzieży komputera.